Pagalba Jums!
 Pirkite  būstą  sėkmingai!

NAUJAS  BŪSTAS                             


                                                    „Tas, kuris nieko nežino, priverstas viskuo tikėti"                                                                                                                                                      Marija Ebner – Ešenbach

 Kas yra saugumas

 Man tai ne tik gyvybės klausimas ar turto apsauga nuo vagių.

 Tai sveikata, pakankamai stabili šeimos finansinė padėtis, saugumas dėl vaikų (darželiai, mokyklos, perėjos, draugai), saugumas dėl santykių šeimoje, saugumas dėl įsigyjamo būsto (apgavystės, bankrotai, kokybė, garantijos), gyvenamoji vieta (nusikalstamumas, kaimynai, užterštumas ir iš to atsirandančios ligos), susisiekimas (nuolat įstrigęs transporto kamščiuose ir keikdamasis patiri stresą, ir gadini savo sveikatą) ir begalė kito.

 Įsigyti naują būstą – tai kaip praeiti labirintą... Būstą rinkitės išmintingai!

 Būna, kad statytojai, genrangovai, subrangovai išparduoda statomus butus ir „išnyksta“. Žinau asmenų, kurie statė būstus, pardavinėjo. Bankrutavo. Pakeitė pavadinimą ir vėl klesti. Tik butų pirkėjai vargsta, norėdami atgauti savo pinigus ir prarastą sveikatą. Kartais net ir „skambų“ vardą turinti, eilę metų dirbanti įmonė, žiūrėk, ima ir bankrutuoja. Kažkur nepasisekė ir „užlūžo“.

Kai kurie įsigudrina paimti pinigus už tą patį statomą butą net iš kelių pirkėjų!

 Yra dar toks požiūris: „atėjau, pamačiau, apgavau“. Kiek tai gali tęstis? 

 Pamatau kokį straipsnį nekilnojamojo turto tematika, skaitau, analizuoju. Kodėl analizuoju? Pasitaiko, kad prirašo tokių nesąmonių, jog galvoji: nejau tas, kuris rašo taip nieko neišmano? Kodėl nepasidomi tuo, apie ką rašo? Ar svarbu tik parašyti, užsidėti pliusiuką ir įsikrauti šiek tiek eurų į kišenę? 

 O gal straipsnis užsakytas? Turi tikslą pareklamuoti kokį mikrorajoną, projektą ar pan. Bet paprastai užsakyti straipsniai būna pažymėti užsakymo numeriu. Nėra. Bet jau taip „kvepia, taip kvepia“ užsakymu. Paskaito žmogus tokį straipsnį ir tiki tuo. Pabandyk paskui įrodyti, kad žemė apvali, o ne plokščia. 

 Savartynai, šiukšlynai, užterštos ar šalia jų esančios teritorijos virsta „perspektyviomis, patraukliomis vietomis“... Kapinėms ne visos tos vietos tinkamos, o ką jau kalbėti apie gyvenimą... 

 Kartą vienam klientui sakiau: „...nepirk ten buto, ten buvo savartynas...“ O jis man: „ a kas, braškių aš ten neauginsiu.“ Ir ką tokiam aiškinti. Nori anksčiau laiko keliauti į „amžinos medžioklės plotus“ – keliauk.

 Kur bepažiūri – įvairūs NT agentai (brokeriai) siūlo savo paslaugas. Skamba maždaug taip: „parduosime Jūsų nekilnojamąjį turtą už didesnę kainą“, „sugebame parduoti brangiau, nei Jūs patys norite“ ir t.t., ir pan. Vargšai pirkėjai.

 Vieni autobusus, kiti tvoras reklamomis lipdo, treti – dar kokius „stebuklus“ kuria... O aš manau, kad svarbiausia – nuoširdus darbas. Reikia galvoti, kaip padėti žmonėms, o ne tik, kaip parduoti. Tada nebus lietuvių, lenkų, rusų ar žydų kvartalų. Bus daugiau tarpusavio supratimo ir naujuose namuose iš tikro gyventi bus gera.

 Mano paslaugos ypač aktualios žmonėms iš kitų vietovių, norintiems įsigyti būstą Vilniuje.

 Kodėl butų? Pirma: nors per daugelį metų teko dirbti ir su komercinio nekilnojamojo turto objektais, bet daugumą laiko praleidau parduodamas gyvenamąjį būstą Vilniuje.

 Antra: dažniausiai žmonės perka butus, tad ir nusivylimų čia daugiausia. Todėl ir pasirinkau šį būsto segmentą. Reikia nesiblaškyti į visas puses. Visko nespėsi ir tą darbą atliksi labai paviršutiniškai. Reikia stengtis visą dėmesį skirti vienai sričiai, vienai užduočiai. 

 (Dirbu ir šeštadieniais. Jei turėsiu laiko, mielai padėsiu ir kotedžų, individualių namų pirkėjams. Kiekvienu atveju tai reiktų derinti atskirai. Tel.: +370 677 56067 – asmeninis NT ekspertas - konsultantas Osvaldas Kmitas.) 

 Šypseną sukelia kai kurių NT „ekspertų“ skelbiama informacija: parduodu prabangų butą Vilniaus senamiestyje; parduodu naujus butus Pilaitėje; parduodu žemės sklypą šalia ežero Ignalinos rajone; parduodu butus Ispanijoje. 

 Didelis pasirinkimas. Bet čia ne prekybos centras. Nukenčia kokybė. Prisipažįstu, man anksčiau taip pat buvo atėjusi mintis konsultuoti, tarpininkauti parduodant NT lietuvių pamėgtose užsienio šalyse. 

 Pasivažinėjau po Turkiją, Ispaniją, Jungtinius Arabų Emyratus, Norvegiją. Pasižiūrėjau, pamąsčiau ir priėjau išvadą: geografinės, ekonominės žinios, politinės situacijos suvokimas, kalbos mokėjimas... tai tik pirmi laipteliai. 

 Norint gerai tą darbą atlikti, būti tikrai naudingu savo klientams, reikia juo užsiimti gyvenant toje šalyje, tame mieste ar vietovėje bent 10 metų. Reikia įgauti patirties, pajusti dvasią, pulsą, įsijausti į tą aplinką, pažinti ją, suprasti vietinių mentalitetą.  

 Aš nepritariu Lenino teiginiui, kad „kiekviena virėja gali valdyti valstybę“. Nepritariu ir tam, kad kiekvienas bedarbis gali būti nekilnojamojo turto brokeriu: „pabandžiau, jei ką, važiuosiu į Angliją braškių skinti“. 

 Yra sakančių, kad mokslai šiais laikais nereikalingi. Viską galima rasti internete. Kiti sako, kad aukštasis išsilavinimas NT agentui – nereikalingas. Pakanka išmanyti derybų meną, būti susipažinus su NT rinkos situacija.   

 Kategoriškai nesutinku. Aišku, visko žinoti neįmanoma, bet reikia turėti nors pagrindus, kad žinotum, ko ieškoti. Be to, suradęs, gali nesuvokti informacijos. Aukštasis išsilavinimas suteikia ne tik specifinių žinių... 

 Reikia ne tik derybų, psichologijos, ekonomikos, bendrų architektūros ir statybos, istorinių žinių, NT rinkos suvokimo, bet ir geografinių žinių. Fizinė geografija, ekonominė geografija, transporto geografija, geologija, hidrologija, klimatologija, demografija – pirmiausia tai turi išmanyti NT brokeris (agentas, ekspertas, konsultantas). Tik paskui eina derybos ir statybos. 

 Kas iš to, kad daug nusiderėsi pirkdamas namą seisminėje ar uraganų siaubiamoje zonoje. Po kelių dienų jo gali nelikti. Lietuvoje, tiesa tokių ekstremalių reiškinių nėra. Bet taip pat visko pasitaiko. Pavyzdžiui, karstiniai reiškiniai. Atsikeli ryte, išeini pro duris... Dingo automobilis su visu garažu!  

 1710 -1711 metais Vilnių nusiaubė didelė maro epidemija. Mirusiųjų nespėdavo laidoti, todėl dauguma buvo užkasami grioviuose už tuometinio miesto sienų. Nemažai namų vėlesniais laikais Centre ir Naujamiestyje buvo pastatyti ant tų aukų kapaviečių...     

 Na tiek to, nebegąsdinsiu. Kas geriau: ar kai nieko nežinai, bet „išmanai derybų meną“? Ar kai žinai ir galvoji, kad derėtis gal ir neverta...? 

 Dabar ne sovietiniai, visuotinio deficito laikai, kai užtekdavo pasakyti – parduodu – ir jau stovėdavo eilė norinčių pirkti, dar nežinodami kas parduodama. Jei dar daugelis mano, kad skelbimą su žodžiu: „parduodu“ įkelti į NT portalą sugeba, pinigus skaičiuoti moka ir jau gali pardavinėti nekilnojamąjį turtą, tai norint konsultuoti pirkėjus, reikia žinių ir patirties žymiai daugiau! 

 Prieš gerą dešimtmetį, keli žinomi Lietuvos asmenys įsigijo nekilnojamąjį turtą Margaritos saloje. Kas nežino, tai sala, priklausanti Venesuelos valstybei. Pietų Amerikos žemynas. Vienas mano draugų taip pat susigundė: „nuostabi gamta, puikus oras, žemos kainos...“  

 Sakiau: „Atsikvošėk. Pirma: komunistinė šalis. Šiandien nusipirksi, rytoj gali iš tavęs atimti. Antra: šalia Kolumbija, narkomafija. Trečia: atstumas. Kitame pasaulio krašte. Reikia turėti nuosavą lėktuvą. Ne tik tam, kad nuvykti ten, bet ir tam, kad spėtum laiku pasprukti, atėjus komunistams ar narkomafijozams.“ Nors Margaritos saloje negyvenau, net nebuvau ten, bet sugebėjau įtikinti. Nepirko.  

 Ne visada reikia vadovautis šūkiais: „visi žiūri ir tu žiūrėk“, „visi perka ir tu pirk“.  

 Gal kam mano įžvalgos ir nepatiks, bet visiems geras nebūsi. Specialiai įžeisti nieko nenoriu, tik padėti tame NT chaose. Jei bus daugiau pamąstyta, o ne tik pelno vaikomasi, daugumai gyventi bus tik geriau.   

 Nesakau, kad visi NT pardavėjai, agentai - brokeriai blogi. Ne. Bet „šaukštas deguto ir medaus statinę pagadina“. Yra labai daug sąžiningų, nuostabių, atsidavusių savo darbui žmonių. Bet ar Jūs juos žinote? Aš taip pat daugumos jų nepažįstu.  

 Bet mano žinios ir 30 metų patirties nekilnojamojo turto srityje leidžia man lengviau atskirti, kuo neverta tikėti. Manau, kad būsiu tikrai naudingas, konsultuodamas butų pirkėjus.                       


                                                     Garantuokite rytojų sau ir savo šeimai.